Regulamin

Zasady współpracy

 1. Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby prowadzące działalności gospodarczą nastawioną na dalszą odsprzedaż zakupionego od nas towaru.
 2. Aby rozpocząć współpracę należy zarejestrować się w naszym systemie korzystając z formularza rejestracyjnego a następnie wysłać drogą e-mail (nattalex@nattalex.pl lub faxem 32/249-70-88) dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej (NIP, Regon, wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS).
 3. Po otrzymaniu i weryfikacji dokumentów prześlemy Państwu drogą elektroniczną hasło do systemu. Po zalogowaniu będą Państwo mieli dostęp do pełnej oferty hurtowni internetowej.
 4. Stałych Klientów hurtowni stacjonarnej PHU Nattalex, którzy chcą dokonywać zakupów za pośrednictwem hurtowni internetowej www.nattalex.pl prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego bez konieczności przesyłania dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej. Hasło zostanie przesłane niezwłocznie po potwierdzeniu danych Klienta.
 5. Przed złożeniem zamówienia prosimy o zapoznanie się z zasadami współpracy oraz z warunkami realizacji zamówień.
 6. Złożenie zamówienia oznacza akceptację Regulaminu hurtowni P.H.U. Nattalex.
 7. Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej.

Warunki realizacji zamówienia

 1. Warunkiem dokonania zakupów na nattalex.pl jest złożenie zamówienia, które świadczy o hurtowym jego charakterze (zakup towarów przeznaczonych do dalszej odsprzedaży), tj. min. kilka sztuk towaru jednego rodzaju (w tym samym kolorze i rozmiarze).
 2. Łączna wartość zamówienia powinna świadczyć o zakupach hurtowych (powyżej 700 zł netto dla zamówień krajowych).
 3. Minimalna wartość zamówienia dla zamówień z zagranicy powyżej 2 000 zł netto.
 4. Zamówienia niezgodne z ustalonymi warunkami sprzedaży mogą nie być przyjęte do realizacji.

Zamówienia i realizacja

 1. Zamówienia przyjmowane są 24h na dobę 7 dni w tygodniu.
 2. Realizacja zamówień odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00
 3. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 15, w soboty oraz w niedziele i święta rozpatrywane będą kolejnego dnia roboczego.
 4. W przypadku braku potwierdzenia lub wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo przystąpienie do realizacji złożonego zamówienia, firma P.H.U. Nattalex zastrzega prawo do wstrzymania realizacji zamówienia – o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
 5. Czas realizacji zamówienia wynosi od 24h, jest on uzależniony od dostępności zamówionego towaru od momentu zaksięgowania wpłaty na nasz rachunek bankowy lub złożenia zamówienia z opcją płatności przy odbiorze
 6. W przypadku braku dostępności zamawianego towaru lub jakiejkolwiek innej trudności w realizacji zamówienia niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem drogą e-mail lub telefonicznie.

Płatności

  1. Płatności przelewem za złożone zamówienie należy dokonać po otrzymaniu drogą e-mail lub faxem potwierdzenia wartości złożonego zamówienia.
  2. W tytule przelewu prosimy o podanie numeru zamówienia.

Dane do przelewu:
PHU Nattalex
Waldemar Krzencesa
ul. Katowicka 154 , 41-500 Chorzów

ING Bank Śląski/ o Chorzów
46 1050 1243 1000 0010 0010 3372

 1. Klient płaci za zamówiony towar po otrzymaniu od pracownika hurtowni potwierdzenia wartości złożonego zamówienia.
 2. Wysyłka towaru następuje niezwłocznie po otrzymaniu od Klienta potwierdzenia wpłaty na konto lub po zaksięgowaniu należnej kwoty na koncie firmy P.H.U. Nattalex.
 3. Towar jest wysyłany firmą kurierską GLS.
 4. Pokrywamy koszty wysyłki na terenie kraju, jeżeli zamówienie przekracza 700,00 PLN netto, za przesyłkę poniżej tej wartości płaci odbiorca.
 5. Jeżeli klient pokrywa koszty przesyłki pobierane są opłaty:
  – jedna paczka, waga maksymalna 30 kg – opłata w wysokości 17,32 zł brutto,
  – jedna paczka, waga maksymalna 30 kg + dokumenty – opłata w wysokości 22,82 zł brutto,
  – jedna paczka, waga maksymalna 30 kg + pobranie – opłata w wysokości 24,20 zł brutto,
  – jedna paczka, waga maksymalna 30 kg + dokumenty + pobranie – opłata w wysokości 29,71 zł brutto.
 6. Zarówno na koszty pobrania, jak i koszty przesyłki wystawiane są dodatkowe faktury VAT.
 7. Przesyłki zagraniczne wysyłane są na koszt klienta.

Reklamacje

 1. W przypadku stwierdzenia naruszenia paczki z towarem należy sporządzić protokół szkody w obecności Kuriera.
 2. Wszelkie reklamacje objęte gwarancją producenta rozpatrywane będą w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem.

Odpowiedzialność

 1. PHU Nattalex nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z przyczyn od niej niezależnych, w tym za:
  • Zamówienia składane w imieniu Klienta przez osoby trzecie.
  • Niedotrzymanie terminu dostawy, czyli: przerwy w produkcji, utraty zysku lub strat pośrednich wynikłych z niedostarczenia odpowiedniego towaru w terminie.
  • Różnic w wyglądzie lub kolorach zamówionych towarów z otrzymanymi, wynikających z powodów technicznych lub związanych z różnym odwzorowaniem kolorów towarów na różnych komputerach.
  • Nieterminowe dostarczenie przesyłek przez firmę kurierską.
 2. Katalog produktów hurtowni internetowej www.nattalex.pl nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego art. 71.
 3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.

Polityka prywatności

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (U E) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) chcemy poinformować, że realizacja umowy, którą z Państwem zawieramy wiąże się z koniecznością przetworzenia Państwa danych osobowych.

Bez wykorzystania Państwa danych osobowych, jako Klienta naszej firmy, zawarcie i wykonanie umowy nie jest możliwe. Aby zapewnić Państwu pełną kontrolę nad sposobem wykorzystania Państw danych osobowych przekazujemy następujące informacje:

Administratorem danych osobowych Klienta firmy P.H.U. Nattalex jest:

P.H.U. Nattalex Waldemar Krzencesa ul. Katowicka 154, 41-500 Chorzów NIP: 641-000-24-50

tel.: 32/249-70-64, 32/249-70-72, fax. 32/249-70-88, www.nattalex.pl, e-mail: nattalex@nattalex.pl

Dane otrzymaliśmy od Państwa w związku z transakcjami dokonywanymi przez Państwa w naszej firmie a także podczas zakładania konta na B2B. Jak również drogą mailową, telefoniczną w przypadku zamówień składanych w takiej formie.

 Zbieramy i przetwarzamy dane w zakresie niezbędnym do świadczenie naszych usług oraz przekazywania informacji, w tym do: umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z platformy B2B, w tym dokonywania transakcji i  płatności, zakładania i zarządzania kontem Klienta na B2B, oraz zapewnienia obsługi konta, transakcji i rozwiązywania problemów technicznych, realizacji umów zawartych w ramach umowy sprzedaży, obsługi reklamacji, obsługi zgłoszeń, które do nas kieruje Klient (np. przez formularz kontaktowy), kontaktowania się z Klientem, w tym w celach związanych ze świadczeniem usług, przedstawienia ofert handlowych, promocji , wysyłania informacji marketingowych (za pomocą emaili i/lub sms’ów) oraz innych akcji prowadzonych przez naszą firmę.

Przechowujemy dane osobowe przez okres współpracy, a także po jej zakończeniu w celach: dochodzenia roszczeń, wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczegó1nosci podatkowych i rachunkowych, statystycznych i archiwizacyjnych. Dla utrzymania relacji biznesowej dane zostaną przechowane bezterminowo lub do momentu wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.

 Odwołanie takiej zgody jest możliwe w każdym czasie, poprzez wysłanie informacji drogą mailową na adres: nattalex@nattalex.pl

W przypadku sprzeciwu przetwarzania danych i tym samym zaprzestania ich przetwarzania prosimy o przesłanie takiej informacji w formie wiadomości e-mail.

 Zapewniamy, że Państwa dane są u nas bezpiecznie.

 Twoje dane nigdy nie zostaną udostępnione innym podmiotom handlowym.

Dane zostaną udostępnione tylko tym podmiotom, które są niezbędne do realizacji naszych celów oraz podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług.

Posiadają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a takie prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

Jednocześnie informujemy, że przy braku Państwa sprzeciwu będziemy stale przechowywać Państwa dane osobowe i korzystać z nich w celu utrzymania relacji biznesowej i wysyłania wszelakich ofert na zasadach nawiązujących do współpracy handlowej.